Folklorinis ansamblis Ramytė

Programos


Edukacinė programa „Mažosios Lietuvos tautinis kostiumas“.

Kolektyvas siekia pristatyti XIX – XX a. valstiečių išeiginių drabužių pagrindu susiformavusią mažlietuvių aprangą. Įgyvendinti šį tikslą leidžia ne tik žinoma istorinė medžiaga, bet ir kolektyvo narių apranga, kadangi ansambliečiai dėvi rūbus, siūtus pagal autentiškus muziejuose eksponuojamus pavyzdžius. Tiek moterų, tiek vyrų pagal atskirus laikmečius (nuo XIX a. pr. iki XX a. pr.) pasiūti kostiumai leidžia akivaizdžiai pamatyti jų kaitą.
Visa ši istorija, sudėtinės kostiumo dalys pateikiamos unikalia, itin sparčiai nykstančia senąja lietuvininkų tarme. Kelių šimtmečių senumo gyvenimo atmosferą sukuria ne tik rūbai, bet ir senosios mūsų krašto dainos, žaidimai.
Programa orientuota į jaunąją kartą, todėl jos trukmė apima akademinę valandą, kuri akimirksniu praeina.

 Programos trukmė – 45 min. Kaina sutartinė.

 Programa „Mažosios Lietuvos žuvų turgus“.

 Ši programa žiūrovus nukelia į Pamario kraštą, kur gyvenimą kuria vanduo ir vėjai. Visos dainos, visi žaidimai, pasakojimai pristato unikalų žvejų kraštą. Žiūrovai tampa dalyviais, kadangi kartu mokomi ir dainuoti, ir žaisti, ir „žuvį iš kiocio“ pasigauti. Su ansambliečiais tenka ir žvejybos papročius prisiminti, ir patarimus apie sėkmingą žūklę išklausyti, ir šišioniškiškai vadinamų vėjų vardus įsiminti. O kur dar visokie žvejiški burtai ir kerai! Taip pavakaroję valandą laiko, ką sužinosite ir išmoksite, tą namiškiams lauktuvių parnešite. Tik gerą nuotaiką ir „kiocį“ (krepšį) sužvejotam laimikiui atsinešti neužmirškite.

 Programos trukmė – 60 min. Kaina sutartinė.

 Esant pageidavimui galime parengti specialią programą pagal užsakovo poreikį.